29 Haziran 2017 Perşembe

“Sevginizi fidanla büyütün”

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Aydın İl Temsilciliği, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde fidan dağıttı.

15 Şubat 2017 Çarşamba 11:09
Bu haber 688 kez okundu
 “Sevginizi fidanla büyütün”
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 


Her yıl 14 Şubat Sevgililer Günü’nde geleneksel hale getirdikleri fidan dağıtımına Aydınlılar yoğun ilgi gösterdi.
Efeler merkezindeki Atatürk Kent Meydanı’nda açtıkları standda selvi fidanları ve ayrıca Efeler Belediyesi’nin verdiği çiçek fidelerini vatandaşlara dağıtan TEMA Aydın İl Temsilcisi Mehmet Özdemir, etkinliklerini “Sevginizi fidanla büyütün” sloganıyla düzenlediklerini söyledi.Özdemir ayrıca; toprağa, suya doğal varlıklara karşı sevgilerini belirtmek üzere fidan dağıttıklarına dikkat çekti ve şöyle konuştu;
“Biz her yıl TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciliği olarak 14 Şubat günü vatanımıza, topraklarımıza, suyumuza, doğal varlıklarımıza karşı sevgimizi belirtmek üzere fidan dağıtıyoruz. Bu fidanları Orman İşletme Müdürlüğü’müzün destekleriyle sağlıyoruz. Bu yıl ayrıca Efeler Belediyesi’nin verdiği çiçek fideleriyle bu Sevgililer Günü’nü daha renkli hale getirmeye çalışıyoruz.
Bizim hayatımızda yeri olan iki önemli varlığımız var. Bunlardan biri annelerimiz, diğeri de toprak anamız. Her ikisi de bizi besleyip büyüten, hele topraklarımız hayatın devam ettiği alanlardır. Buna dikkat çekmek istiyoruz. Aynı zamanda her yıl 743 Milyon Ton toprağın erozyonla gittiğini vurgulamaya çalışıyoruz. Eğer bu topraklar elimizden giderse yarınımız yok olur. Yaşam alanlarımız, geleceğimiz, insanlık yok olur. Onun için her şeyden evvel vatan topraklarımıza ve dolayısıyla bayrağımıza ve milletimizin huzur ve güvene ihtiyaç olduğunu vurgulamak istiyorum.”
Haber Kaynağı: Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV