Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi bekir pakdemirli can erik hasadı palmiye yetiştiriciliği kuraklık

Bu haber kez okundu.

Tehlikeli Maddeler İçin Yaptırılacak Zorunlu Sorumluluk Sigortası Tarifeleri Belirlendi
ANKARA (ANKA) - Hazine Müsteşarlığı, 1 Ocak 2012’den itibaren geçerli olacak, tehlikeli maddeler için yaptırılacak zorunlu sorumluluk sigortalarına ilişkin tarife oranlarını belirledi.

Hazine Müsteşarlığı’nın, “Tehlikeli Maddeler İçin Yaptırılacak Zorunlu Sorumluluk Sigortalarına İlişkin Tarife ve Talimatında Değişiklik Yapan Tarife ve Talimat” kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Karar 1 Ocak 2012’de yürürlüğe girecek.

Tehlikeli maddeler ve tehlikeli atık zorunlu mali sorumluluk sigortası için uygulanacak asgari sigorta teminatları kapsamında; Tehlikeli atıkların üretim depolama, toptan satış ve kullanımı ile uğraşan işyerleri satış hasılatı 325 bin TL’den 40 milyon TL’ye kadar olanlar için maddi 45 bin ila 1 milyon 350 bin TL arasında uygulanacak. Sağlık gideri ve daima sakatlık ve ölüm gideri ise kişi başına 225 bin TL olarak uygulanacak. Sağlık gideri ve daima sakatlık ve ölüm gideri kaza başına 1 milyon 125 bin TL ile 13 milyon 5400 bin TL arasında uygulanacak.

Piroteknik malzemeler ile kibrit, her türlü ispirto ve alkol hariç diğer tehlikeli maddelerin perakende satış ile uğraşan işyerleri için maddi 135 bin TL olarak belirlenen tutar, sağlık ile daima sakatlık ve ölüm giderinde kişi başına 225 bin TL, kaza başına ise 2 milyon 250 bin TL olarak uygulanacak.

Tüp gaz zorunlu mali sorumluluk sigortası içn uygulanacak asgari sigorta teminatları ise, maddi zarar kaza başına 45 bin TL, sağlık gideri kişi başına 225 bin, kaza başına 1 milyon 125 bin TL, daimi sakatlık ve ölüm gideri ise kişi başına 225 bin TL, kaza başına 1 milyon 125 bin TL olarak uygulanacak.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi