Öne Çıkanlar Gıda hayvancılık eğitim çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

TEMA’nın diktiği fidanlar Kurtuluş Savaşı'nın yapıldığı topraklarda yeşerecek
Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Ankara Temsilciliği ve Polatlı 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) işbirliği ile düzenlenen Meşe Şenliği'nde 5 bin meşe fidanı toprakla buluşturuldu. Polatlı OSB bölgesinde oluşturulan ağaçlandırma sahasında dikilen fidanlar, Sakarya Meydan Muharebesi'nin yapıldığı topraklarda yeşerecek.

    Polatlı Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sakarya Zaferi'nin geçtiği toprakların çok önemli bir alan olduğunu belirterek, fidan dikimi için yapılan çalışmalarda 1921 yılından kalma bir takım kurşunlar bulunduğunu söyledi. Bilgin, “Buraları kazdığımız zaman ecdadımızın Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmak için verdikleri mücadelenin izleri burada canlı olarak bulunuyor.” dedi.

    OSB’de sanayi çalışmalarını yaparken de çevreye zarar vermeden yürüttüklerini anlatan Polatlı Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, çevreyi de korumanın göstergesi olarak burada bu ağaçlandırma çalışmasını yaptıklarını ifade etti.
    Polatlı’da ağaçlandırma konusunda son yıllarda ciddi çalışmaları olduklarını vurgulayan Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin, Duatepe sırtlarında ve Kartaltepe civarında son 3 yılda 2 milyona yakın fidan toprakla buluştuğunu belirtti.
    Kaymakam Bilgin, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel’in talimatı ile 30 Kasım tarihinde de tüm ilçelerde eş zamanlı olarak ağaç dikim töreninin yapılacağını, Polatlı’da eski Karsak köyünde fidan dikimi gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.
    Polatlı Birinci Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Muzaffer Sevinçel de 3 bin 600 dönümlük bir arazileri olduğunu ancak Sakarya Meydan Muharebesi'nde son harekâtın başladığı tepeyi ağaçlandırmayı tercih ettiklerini söyledi. Sevinçel, Tema Vakfı'nın Ankara Temsilciği'ne kendilerine gösterdikleri yakınlıktan dolayı teşekkür etti.
    TEMA Vakfı Ankara Temsilcisi Mukadder Ekremoğlu ise Tüm öğretmenlerin, Öğretmenler Günü'nü kutlayarak, ağaç dikme etkinliklerini şehit öğretmenlere ithaf ettiklerini belirtti.

    Ekremoğlu, “Bulunduğumuz alan gerçekten çok duygulandırıcı bir alan. Polatlı’ya diktiğimiz fidanları arkadaşlarımız geçen sonbaharda tohumları toplayarak, yetiştirdiler. Şimdi de aynı şeyi yapıyorlar. Kendileri tüplüyorlar, kendileri yetiştiriyorlar. Bu fidanların Sakarya Savaşı şehitlerinin topraklarında sevgiyle, saygıyla bağrına basan Polatlımızda yeşermesinin anlamı çok özel olacaktır.” diye konuştu.

    Konuşmalarından ardından Polatlı Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Polatlı Birinci Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Muzaffer Sevinçel, TEMA Vakfı Ankara Temsilcisi Mukadder Ekremoğlu ve beraberindekiler hatıra fotoğrafı çektirerek meşe fidanlarını toprakla buluşturdu.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı