Öne Çıkanlar jakaranda fidanı bakan yardımcısı akif özkaldı lavanta fındık fiyatları arttı ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

TMMOB: Deprem Bir Doğa Olayı Ama Yaşanan
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, “Deprem sonrası görüntüler, yapı denetim sistemi, imar yasaları, kent ve yerel yönetimlerle ilgili mevzuattaki eksiklikleri, yanlışlıkları bir kez daha gözler önüne serdi. Kimse bize yaşananların ‘takdiri ilahi’ olduğunu söylemesin. Deprem bir doğa olayı ama yaşanan bizim Türkiye’de maalesef bir afet. Bu da insana değer vermeyen politikaların bir sonucu” dedi.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı yaptığı yazılı açıklamada, Van’da yaşanan 7,2 büyüklüğündeki depreme değinerek, “Deprem sonrası görüntüler, TMMOB’nin her fırsatta ifade ettiği yapı denetim sistemi, imar yasaları, kent ve yerel yönetimlerle ilgili mevzuattaki eksiklikleri, yanlışlıkları bir kez daha gözler önüne serdi. Kimse bize yaşananların ‘takdiri ilahi’ olduğunu söylemesin. Deprem bir doğa olayı ama yaşanan bizim Türkiye’de maalesef bir afet. Bu da insana değer vermeyen politikaların bir sonucu” dedi.
Bugün bunları konuşmanın zamanı olmadığını belirten Soğancı, bugünün dayanışma ve görev zamanı olduğunu kaydetti. Soğancı şöyle devam etti:

“Deprem bölgesindeki insanımızla öncelikle dayanışma için ve ayrıca incelemelerde bulunmak üzere TMMOB Başkanı, TMMOB Yönetim Kurulu, Oda Başkanları ve uzman hocalarımızdan oluşan 30 kişilik bir heyetle yarın Van’da olacağız.
TMMOB’nin Van halkıyla dayanışma için yapacağı çalışmalar Van İl Koordinasyon Kurulumuz ve TMMOB Genel Sekreterliği üzerinden yürütülecek. Bütün İl/İlçe Koordinasyon Kurullarımıza, Odalarımıza, Şubelerimize büyük görev düşüyor. İKK’larımız ve Odalarımız her türlü yardım ve destek için Van İKK ve TMMOB Sekreterliği ile iletişime geçmelidirler. TMMOB, bütün üyelerini örgütümüz aracılığı ile Van halkı ile dayanışmaya çağırıyor. Her türlü yardımı Şube ve Oda merkezlerimize ulaştırabilirsiniz. Bölgede gerekli olan ihtiyaçları Van İl Koordinasyon Kurulumuzdan öğrenebilirsiniz.TMMOB Örgütlülüğünün Van halkıyla her türlü dayanışmayı yapacağına inancımız tamdır.
Haydi dayanışmaya.ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi