Öne Çıkanlar afrikada tarım jakaranda ağacı vairo badem çeşidi yerli traktör tarım ve orman bakan yardımcısı

Bu haber kez okundu.

Kadın çiftçiler için sertifika töreni yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı desteği ile gerçekleştirilen ve Denizlili 3 kadın çiftçinin dereceye girdiği “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programının Bölgesel Proje Pazarı ve Sertifika Töreni” Denizli’de gerçekleştirildi.

Ege Bölgesi kentlerinden Denizli, Kütahya ve Uşak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerince yürütülen “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programının Bölgesel Proje Pazarı ve Sertifika Töreni” Vali Hasan Karahan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Bir otelde gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve kadın çiftçiler katıldı.

Projenin eğitim programına toplamda 213 kişi katıldı

Toplantının açılışında konuşan Vali Karahan, projenin amacının tarımın her alanında eğitim çalışmalarına önem vererek, kırsalda kadın girişimciliğinin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkanlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda kadın girişimciliğinin arttırılması olduğunu ifade etti. Programın 2018 yılında 7 bölgede 29 ilde gerçekleştirildiğini hatırlatan Vali Karahan, “Program kapsamında Denizli, Kütahya ve Uşak illerinde İŞKUR - KOSGEB işbirliği ile sertifikalı 32 saat süreli uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilmiştir. Söz konusu eğitimlerden Denizli ilinde 71 kadın çiftçi, Kütahya ilinde 72 kadın çiftçi ve Uşak ilinde ise 70 kadın çiftçi eğitim alarak farklı ve özgün projeler hazırlamışlardır” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan ödül töreninde dereceye girenler ödüllerini Vali Karahan ve diğer protokol üyelerinden aldılar. Proje pazarının açılışının yapılarak stantların gezilmesi ile tören sona erdi.

Öte yandan, projede Denizli’den Alev Turan, Çiğdem Özcan, Gülay Özcan, Kütahya’dan Kadriye Semercioğlu, Zeynep Pınar, Hesna Yılmaz ve Uşak’tan Nazlı Doğan, Emre Köse ve Ülkü Aslan dereceye giren isimler oldu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,