Öne Çıkanlar Adilcevaz tarım paulownia Ergene havzası ilaçlama uyarısı

Bu haber kez okundu.

2012 Yılı Desteklemeleri
Sağlam, yaptığı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan tarımsal ürün desteklemelerinin yalnızca Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıt yaptıran çiftçilere ödeneceğini söylerdi. Sağlam, “Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olan ve gerekli işlemlerini gerçekleştiren üreticilerimize dönemler halinde yaptıkları başvurulara ve yapılan tespitlere göre hububat priminden mazot desteğine, süt desteğinden yem bitkisi desteğine kadar birçok kalemde destekleme ödemesi yapılmakta. Bu faaliyetler çerçevesinde; mazot, gübre ve toprak analizi desteklemesi başvuru dönemi ile ilişkili olarak 2012 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıt yaptırmayan çiftçilerimize mazot, gübre ve toprak analizi desteği ödemesi yapılmayacak. Bu desteklemelerden faydalanmak isteyen çiftçilerimizin, 31 Aralık 2012 günü mesai saati bitimine kadar il ve ilçe müdürlüklerimize başvuru yapmaları gerekmektedir” dedi.

Mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesinin, Çiftçi Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan çiftçilerin tarımsal faaliyette bulunduğu arazileri üzerinden dekar başına yapılacağını ifade eden Sağlam, “31 Aralık 2011 günü mesai saati bitimine kadar işlemlerini gerçekleştirmeyen üreticilerimiz, bu desteklemelerden faydalanamayacaklardır. Olabilecek aksaklıkları önlemek için üreticilerimizin yasal süre içerisinde işlemlerini tamamlamaları önem arz etmektedir” şeklinde konuştu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı