Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kefir fakıbaba Gıda tarım

Bu haber kez okundu.

2012 yılı ürünü için destekleme ödemeleri
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, tarımsal destekleme bütçesinin yüzde 28'i olan 2,1 milyar lira hayvancılığa ayrılırken, prim ödemeleri kapsamında da 2,5 milyar lira ödeyecek.

     Destekleme ödemeleri kapsamında mazot, gübre ve toprak analiz desteği için 1,4 milyar lira, kırsal kalkınma destekleri için 300 milyon lira, tarım sigortaları desteği için 291 milyon lira, sertifikalı tohum, fide ve fidan destekleri için 145 milyon lira ve diğer destekler için de 821 milyon lira ödeme yapılacak.

     Öte yandan, 2012 yılında organik tarım ve iyi tarım uygulamaları, biyolojik mücadele, tarımsal danışmanlık, araştırma ve geliştirme (Ar-Ge), çevre amaçlı tarım arazilerinin korunması (ÇATAK) desteklerine de devam edilecek.

     2012 yılı bitkisel ve hayvansal ürünleri için yapılacak desteklemelere ilişkin birim fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ''www.tarim.gov.tr'' adresinden temin edilebilecek.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı