Öne Çıkanlar e-fidancim tarım fuarı tarım paulownia ağacı fidanı Polonya

Bu haber kez okundu.

2012'de Dekar Başına 25 TL Organik Tarım Desteklemesi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2012 yılında çiftçilere yapılacak organik tarım desteği ödemelerini dekar başına 25 TL olarak belirledi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2012 yılında çiftçilere yapılacak organik tarım desteği ödemelerini dekar başına 25 TL olarak belirledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Organik Tarım Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ'i Resmi Gazete'de yayımlandı. Tebliğ, çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen bir tarımsal üretimin yapılması, doğal kaynakların korunması, tarımda sürdürülebilirlik, izlenebilirlik ve gıda güvenliğinin sağlanmasına yönelik organik tarım yapan çiftçilerin birim alan üzerinden desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlandı. Tebliğ, organik tarım destekleme çalışmalarında görev alacak kurum ve kuruluşların belirlenmesi, organik tarım faaliyetinde bulunan çiftçilere destekleme ödenmesi ile ödemeye ilişkin düzenlemeleri kapsıyor. Tebliğ'e göre Organik Tarım Desteği ödemeleri, Organik Tarım Yönetmeliği'ne göre organik tarım yapan çiftçilere yapılacak. Üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemi'nde (ÇKS) 2012 üretim sezonu ile organik tarım yapan çiftçilerin bilgilerinin elektronik ortamda tutulduğu bilgileri içeren OTBİS icmali-1'de ve OTBİS icmali-2'de de kayıtlı olması gerekecek. OTBİS icmali-1'de kayıtlı olup, mücbir sebeplerle organik tarım faaliyeti sona eren çiftçinin faaliyetini devam ettiren OTBİS icmali-2'de kayıtlı birinci derece yakını çiftçiye veya faaliyeti sona eren çiftçinin ortağı olduğu tüzel kişiye de, İl Tahkim Komisyonu'nca uygun bulunmak şartıyla yapılacak. Dekar başına yapılacak organik tarım destekleme ödemesi 25 TL olacak. Organik tarım destek ödemesi için gerekli finansman bütçenin ilgili kalemine tahsis edilen ödeneklerden karşılanacak.

 

ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,