Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı yüksek planlama kurulu begonvil fidanı mikado kayısı veteriner hekimleri birliği

Bu haber kez okundu.

AB'den Kırsal Kalkınma Yatırımlarına 1 Milyar 165 Milyon Euro
IPA'nın Kırsal Kalkınma (IPARD) fonlarının kullanımı için AB Komisyonunun 29.8.2011 tarih ve C(2011) 6079 sayılı kararı ile yetki devri alınırken; programdaki şartları taşıyan işletme sahipleri ve yatırımcılar IPARD Programı Kırsal Kalkınma desteklerinden faydalanabilecek. İlk aşamada 17 ilde ve 3 tedbir için proje teklifleri alınmaya başlandı. IPARD programı kapsamında faydalanıcılara, 874 milyonu Avrupa Birliği katkısı olmak üzere toplam 1 milyar 165 milyon euro destek verilecek. Kullanıcı katkısı ile yaklaşık 2,5 milyar euroluk yatırım potansiyeli oluşturulacak. Kalan illerin ve tedbirlerin akreditasyon çalışmaları ile tarım-çevre ve yerel kalkınma stratejilerinin hazırlanması tedbirlerini içeren ikinci aşama çalışmaları ise devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında toplam 42 ildeki projeler desteklenecek. IPARD Programı desteklerinden faydalanmak isteyen işletmelerin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu Tarım ve kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na (TKDK) başvurmaları gerekiyor. Projeden ilk aşamada faydalanacak iller ise şöyle:

Afyon, Amasya, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Malatya, Şanlıurfa, Samsun Sivas, Tokat, Trabzon ve Yozgat.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,