Öne Çıkanlar mikado kayısı chicago borsası muğlada yağmur ilaç zehirlenmesi Gıda

Bu haber kez okundu.

Afyonkarahisar'da 19 yoksul aileye gebe düve dağıtıldı
Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) yoksul, muhtaç vatandaşlara gelir getirici projeler kapsamında 19 aileye, 38 adet gebe düve dağıttı. Afyonkarahisar’ın merkeze bağlı Işıklar, Gebeceler beldesi ile Kızıldağ ve Küçük Kalecik Köylerindeki yoksul vatandaşlar proje uygulamasından faydalandı.

SYDV Başkanı Vali İrfan Balkanlıoğlu, daha önceden vatandaşlara küçükbaş hayvan projesi yaptıklarını, bu seferde uygun şartları taşıyan, yoksulluk kapsamında olan vatandaşlara 2’şer adet Holstein ırkına ait gebe düve dağıttıklarını belirtti. Balkanlıoğlu, "Projelerimiz hayvancılık yapabilecek yoksul vatandaşlarımızın yüzünü güldürdü. Artık ürün elde edecekler, ürünleri ile evlerine ekmek götürecekler, geçimlerini sağlayacaklar. İş imkanına kavuşacaklar. Sebat gösterirlerse ekonomilerini güçlendirecekler, yardım alan değil, yardım eder hale gelecekler. Ülke ekonomisine katkı sağlayacaklar. Bu sebeple projelerimizin katkıları çok fazladır." dedi.
SYDV Müdürü Süleyman Arı, vatandaşlara yapılan gelir getirici bu projenin toplam 138 bin 852 lira olduğunu, iki yıl geri ödemesiz, 6 yıl içerisinde faizsiz şekilde geri ödeme yapacaklarını söyledi. SYDV Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevlileri nezaretinde teslim edilen gebe düveler kura çekilerek vatandaşlara teslim edildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı