Öne Çıkanlar Gıda fakıbaba trakya aa salgın

Bu haber kez okundu.

Anaç Koyun ve Keçi Destekleme Ödemesi
Osmaniye'de 2011 yılına ait anaç koyun ve keçi destekleme ödemesinin yapıldığı bildirildi.

Osmaniye Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Saygılı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından gönderilen, 2011 yılı anaç koyun ve keçi desteklemesinin yetiştiricilerin hesabına yatırıldığını, 813 koyun ve keçi yetiştiricisine 1 milyon 515 bin TL ödeme yapıldığını söyledi.

Üreticiye, hayvan başına 15 TL ödendiğini anlatan Saygılı, şunları kaydetti:
"Birliğimiz aracılığıyla koyun ve keçi yetiştiricisi 813 kişiye toplam 1 milyon 515 bin TL'lik ödeme yapıldı. Bugüne kadar 101 bin damızlık koyun ve keçiyi küpeleyerek, Koyun Keçi Bilgi Sistemi'ne kayıt yaptık. İlimizdeki hayvan yetiştiricilerini birliğimize kaydederek, bakanlık desteklemelerinden faydalanmalarını sağlıyoruz. Üreticilerimiz desteklemelerden oldukça memnun. Bilindiği gibi hayvancılık sektörü çok dinamik bir sektördür. Hayvancılığın desteklenmesi, teşvik edilmesi bakımından da önemli."

Saygılı, Osmaniyeli üreticilerin 6 bin 300 ivesi koyun ırkı ile küçükbaş hayvancılık sektörü için önemli bir proje olan "Halk Elinde Islah Projesi"ne katıldığını belirterek, "Bu projeyi birlik olarak biz yürüteceğiz. Proje sayesinde yetiştiriciler süt verimi ve kuzu verimi daha yüksek hayvanlara sahip olacak. Projeye katılan yetiştiricilere ilk yıl anaçlar için 35 TL ikinci yıl ise hem anaçlara hem de kuzulara destekleme ödemesi yapılacak" dedi.
Saygılı, 2012 yılı anaç koyun ve keçi desteklemesinin 18 TL olarak açıklandığını belirtti.


Muhabir: Ümit Kahrıman/Mutlu Bozdağ
Yayıncı: Zuhal Uzundere Kocalar - OSMANİYE

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı