Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda can erik

Bu haber kez okundu.

Antbirlik, selden zarar gören pamuk üreticisinin mağduriyetini giderecek
Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Balaban, Aksu ve Serik’te 9 Ekim 2011 tarihinde şiddetli yağmur sonucu meydana gelen selde zarar gören pamuk üreticisinin mağduriyetini gidereceklerini bildirdi.

    Selin, mal ve can kaybının yanı sıra tarım alanlarına da büyük hasar verdiğini belirten Balaban, “Özellikle pamuk tarlalarında yer yer yüzde 100’e varan oranda ciddi verim ve kalite kaybı yaşandı. Sel felaketinden zarar gören birlik ortağı pamuk üreticilerinin mağduriyetini gidermek için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.
Balaban, yaptığı yazılı açıklamada, bu kapsamda sel felaketinin hemen ardından, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, milletvekilleri Hüseyin Samani ve Menderes Türel başta olmak üzere, bütün bölge milletvekilleri nezdinde selden dolayı oluşan tarımsal felaketin boyutları ve alınabilecek tedbirler konusunda gerekli girişimlerde bulunduklarını kaydetti.

    Antbirlik olarak, mahsulü ciddi oranda zarar gören pamuk üreticisinin borç yükünü hafifletmek ve ödenebilir vadeye yaymak amacıyla gerekli çalışmaların yapıldığı bilgisini veren Balaban, şunları ifade etti:
    “Pamuk üreticilerimizin hasat döneminde yakalandıkları sel felaketinin yaralarını sarmak için çaba gösteriyoruz. Antalya'da pamuk üreticisi ortaklarımız ile Antbirlik arasındaki güzel ilişki, 1952 yılından beri devam ediyor. Bundan sonra da ‘et ile tırnak’ misali birbirinden ayrılmadan sürecek. Antbirlik, dün olduğu gibi bugünde üreticilerin sorunlarını yine üreticisi ile dayanışma içerisinde elbirliğiyle çözegelmiş yüce bir birlikteliğin eseridir. Bu nedenle Antbirlik'in ve pamuk üreticisinin bugüne kadar hiçbir zaman yanında olmayan çevrelerin birliğimize yol göstermesini samimi bulmadığımı belirtmek isterim. Her şahıs veya kurum kendi görev ve sorumluluk sahasında, kendi üyelerine veya üreticilerine kendi imkanlarıyla sağlayabileceği borç ödeme kolaylıklarını öncelikle değerlendirmelidir.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,