29 Haziran 2017 Perşembe

Arı üreticilerine destek ödemeleri 4 Şubat’ta başlıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 4 şubat pazartesiden itibaren arı üreticilerine toplam 40 milyon liralık destekte bulunacak.

31 Ocak 2013 Perşembe 21:59
Bu haber 6652 kez okundu
Arı üreticilerine destek ödemeleri 4 Şubat’ta başlıyor
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

 2003 yılında 200 üreticiyle başlanan destekleme projesi kapsamında 2013 yılı içinde toplamda 40 milyon liralık destekleme ödemesi yapılacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü Arıcılık Daire Başkanı Hakan Öztürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Türkiye’de arı üreticilerinin neredeyse tamamının desteklendiğini söyledi.

2013 yılı içerisinde arı üreticilerine yönelik destekleme ödemelerinin 4 Şubat Pazartesi gününden itibaren Ziraat Bankası üzerinden yatırılacağını ifade eden Öztürk, ''Biz bu konuda çalışmamızı tamamladık. İlgili bankaya icmalleri gönderdik. Bütün işlemler biterek bakanlığımızdan çıktı'' diye konuştu.

Toplamda 40 milyon lira destek ödemesinin yapılacağını da belirten Öztürk, şöyle devam etti:

''2003 yılında 200 üreticimize destek vermekle başladık, bu yıl ki rakam Türkiye çapında 37 bin 757 üreticiye ulaştı. Bu az bir rakam değil. Bu kadar insana devlet tarafından 40 milyonun üzerinde para dağıtılıyor. Türkiye'de ki kovan sayımız TUİK rakamlarına göre 6 milyon civarında. Şu anda yaklaşık 5 milyon kovana bu destekleme yapılacak. Devlet Türkiye'deki arıcıların neredeyse tamamını destekliyor. Bugün baba evladına hesap sormadan para vermiyor. Biz arıcılar olarak bunların kıymetini bilelim'' dedi.

HABER KAYNAĞI

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV