Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları kredi borçları tarım bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Baka'dan Doğrudan Faaliyet Destek Programı
BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, yaptığı yazılı açıklamada, Batı Akdeniz'deki kalkınmaya ivme kazandıracak araştırma, planlama ve fizibilite çalışmalarına destek sağlamak amacıyla 2012 doğrudan faaliyet desteği hazırlandığını bildirdi. Proje başına desteğin alt sınırının 25 bin, üst sınırın ise 85 bin lira olduğunu belirten Engin, doğrudan faaliyet destekleri (DFD) toplam bütçesinin 550 bin lira olduğunu kaydetti.

Başvurular BAKA'ya yapılabileceğine işaret eden Tuncay Engin, destekten Antalya, Burdur ve Isparta'daki valilikler, kaymakamlıklar, il özel idareleri, belediyeler, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu çerçevesinde kurulmuş birlikler ile ihracatçı birliklerinin yararlanabileceğini söyledi.

Engin, başvuruların yıl sonuna kadar kabul edileceğini, programda bütçenin son başvuru tarihi öncesinde tükenmesi durumunda yeni faaliyet teklifi alınmayacağını duyurdu.

Yüzde 25 ile yüzde 100 oranında hibe desteği alabilecek program kapsamında desteklenmesi uygun görülen faaliyetler ise şöyle sıralandı:

"Bölgenin potansiyellerinin ortaya çıkarılmasına yönelik araştırma, istatistiki veri, planlama, analiz ve raporlama çalışmaları. Tarım, denizcilik, mermercilik, alternatif turizm, yenilenebilir enerji, tıbbi ve aromatik bitkiler, lojistik sektörlerine yönelik araştırma çalışmaları. Sektörel kümelenmeyi teşvik etmeye yönelik araştırma, geliştirme ve planlama faaliyetleri. Bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesini geliştirmeye yönelik iş geliştirme merkezleri, teknoloji geliştirme merkezleri, teknoparklar gibi kuruluşların kurulması amacıyla yapılacak fizibilite benzeri ön çalışmalar gibi bölge için önemli olabilecek stratejik eylemlerin başlatılmasına ve geliştirilmesine yönelik faaliyetler. Büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesi ve yönlendirilmesine katkı sağlamasına yönelik faaliyetler."

Yayıncı: Güç Gönel - Antalya


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı