Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları kredi borçları bakan yardımcısı akif özkaldı palmiye ağacı

Bu haber kez okundu.

Bakan Ergün: Çanakkale’de yatırımcıya arsa yüzde 50 indirimli
ÇANAKKALE (CİHAN) - Bazı temaslarda bulunma ve festivale katılmak üzere Çanakkale’ye gelen Bakan Ergün, ilk olarak Vali Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti. Buradaki konuşmasında Çanakkale’nin barış özelliğine vurgu yaparak, tartışmaların bir kenara bırakıldığını ve herkesin birlikte yaşadığını söyledi. Burada yaşayanların beraber bir millet ve bir vatan olmanın anlamını gösterdiklerini vurgulayarak, “Bu açıdan Çanakkale’nin tarihi, milli ve manevi değeri var. Her yıl her yaştan insanlar geliyor. Daha büyük bir hassasiyet gösteriyorlar. Bu da Çanakkale’nin Türkiye’ye kazandıracağı çok önemli değerler olduğunu gösteriyor.” dedi. Bu değerlerin ekonomik faaliyetlerle de taçlandırılmasını isteyen Ergün, Çanakkale'nin tarım, sanayi ve enerji potansiyelini Türkiye’ye katması ve kendi dinamizmini bir kere daha ortaya çıkarması gerektiğini belirtti.

Bu konuda çalışma yapıldığını ifade ederek, “Ulaşım imkanları gelişiyor; deniz, kara ve hava ulaşımının faaliyette olması, yatırımlar açısından da önemli bir unsur. Burası aynı zamanda enerji merkezi. Rüzgâr enerjisinde en önemli yatırımların yapıldığı yer Çanakkale. Demir çelik, seramik ve mobilya yatırımlarının da olduğu önemli bir merkez. Türkiye’de daha bilinir hale gelmesi için atılması gereken adımlar var. Biz de bu çerçevede organize sanayi bölgelerinin gerçek bir cazibe merkezi haline gelebilmesi için yatırımcılara yüzde 50 indirimli arsa tahsisi dönemi başlattık. Arsa bedellerinin geri kalanını biz karşılayacağız. Zaten bazı teşvikler var, bu da ilave oldu.” şeklinde konuştu.


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin önemine de değinen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı, bugün 30 bin civarında öğrencisi olan üniversitenin aynı zamanda bilgi ve teknolojinin gelişimine katkı sağlaması için yardımcı olduklarını sözlerine ekledi.

Bakan Nihat Ergün, daha sonra Biga Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılış törenine katılmak üzere helikopterle Biga ilçesine gitti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı