29 Haziran 2017 Perşembe

Bakanlıktan Kırmızı Et Üreticilerine Kesim Başına 300 Lira Destek

Kırmızı Et Üreticileri Birliği Eskişehir Şube Başkanı Dinçer Gücüm, Gıda, Hayvancılık ve Tarım Bakanlığı'nın 2012 yılı için kırmızı et üreticilerine hayvan başına birliğe üye olunması şartıyla 300 liralık kesim desteği vereceğini söyledi. Gücüm, bu desteğin büyükbaş hayvanların kesimi için geçerli olduğunu kaydetti.

21 Haziran 2012 Perşembe 00:41
Bu haber 2875 kez okundu
Bakanlıktan Kırmızı Et Üreticilerine Kesim Başına 300 Lira Destek
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

 Gücüm, birlik olarak amaçlarının kırmızı et üreticisinin haklarını savunmak ve ithal et ticaretini engellemek olduğunu söyledi. Gücüm, bu bağlamda, kırmızı et üreticilerinin bir birlik çatısı altında olmasının önemini vurguladı.

"Birlik sayesinde hem haklarımızı savunmuş olacağız, hem de bakanlıktan gelen desteklerden istifade edeceğiz." diyen Gücüm, Eskişehir'de 100 bin adet erkek sığır olduğunu ancak 2011 yılında bakanlığın sağladığı 2 milyon liralık destekten yararlanamadıklarını ve paranın geri iade edildiğini belirtti.

2012 yılında kırmızı et üreticileri için uygulanan desteğin 6 milyon liraya çıktığının altını çizen Gücüm, şunları kaydetti: "Kırmızı et üreticilerine sesleniyorum. Bakanlık hayvan başına birliğimize üye olmanız şartıyla 300 liralık kesim desteği veriyor. Ayrıca Gıda, Tarım il ve ilçe müdürlükleri, belediyeler, muhtarlıklar, kasaplar, marketler ve kesimhaneler koordineli çalışmak zorundadırlar. Bu konuda bilinçli ve duyarlı olalım. Hem haklarımızı savunalım hem de et ithalatına engelleyelim."
Haber Kaynağı: Cihan Haber Ajansı
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV