Öne Çıkanlar Gıda hayvancılık eğitim çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

Balıkesir'de çiftçilere 44 adet saanen tekesi dağıtıldı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bazı illerde uyguladığı "Hayvancılığı Geliştirme Projesi" kapsamında Balıkesirli çiftçilere de saanen ırkı tekeler dağıtıldı. İlde 2009'dan itibaren uygulanan proje, bu yıl da devam etti. Kırsal kesimde yetiştiricilik yapanlara istihdam sağlamak ve ellerindeki keçilerde kan değişimi sağlamak amaçlı proje kapsamında, Balıkesir Belediyesi Hayvan Pazarı'nda düzenlenen törenle tekeler dağıtıldı. Törene Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Engin Sancı ile çiftçiler katıldı. Müdür Sancı, bu yıl 40 bin lira ödenekle alınan 44 tekenin, yedi ilçede 28 yetiştiriciye dağıtılacağını söyledi. Yetiştiricilerin saanen keçiciliğinde önemli bir noktaya geldiğine değinen Sancı, "Umut ediyoruz ki üreticilerimiz, bu tekelerle birlikte hayvan varlıklarını arttıracaktır." dedi.
 
Öte yandan finansmanı Balıkesir İl Özel İdaresi bütçesinden sağlanan "Süt Soğutma Tankı Projesi" kapsamında tanklar verildi. Balya ilçesi Kayapınar köyü, Yeniköy, Halhalca, Aslıhan ve merkeze bağlı Ovaköy köylerine, 6 ton kapasiteli süt soğutma tankları teslim edildi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı