Öne Çıkanlar Adilcevaz teknoloji kaçakçılık Gıda sel madurları

Bu haber kez okundu.

Brucella Rev – 1 Aşısı Yaptırmayan Sürülere 2012 Yılında Destek Yok
 Toplum ve sürü sağlığı için çok büyük önem taşıdığını ifade eden Başkan Türer tüm üyelerinin Brucella Rev – 1 aşılarını yaptırmalarını istedi. Bu yıl Brucella Rev – 1 aşısı yaptırmaya yetiştiricilerin 2012 yılı desteklerinden yararlanamayacağına dikkat çeken Başkan Türer: "Bakanlığın bu uygulamasını destekliyoruz.


Bugün Brucella hem toplum açısından hem de hayvan sağlığı açısından büyük tehdit oluşturuyor. Göreve geldiğimiz günden bugüne İzmir İl Tarım Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalarda üyelerimizin Brucella Rev – 1 aşısı yaptırmaları konusunda bilinçlendiriyoruz. Bakanlığın bu yıl desteklere Brucella Rev -1 aşısını yaptırma koşulu getirmesi Türkiye'nin brucella mücadelesinde büyük yol kat etmesini sağlayacaktır" dedi.

Aşı Başına 4 TL Destek
İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinden yapılan açıklamada ayrıca sürülerine Brucella Rev – 1 aşısı yaptıran üyelere aşı başına 4 TL destek ödemesi yapılacağı da ifade edildi. Birlik Başkanı Özer Türer Brucella Rev – 1 aşısı yaptıran bir üyenin 2012 senesi için 15 TL anaç hayvan, 4 TL Bucella Rev – 1 aşı desteği, döktüğü sütte de tonda 150 TL destek alacağına dikkat çekti.

Başkan Türer çeşitli nedenlerle aşı yaptırmayan bir üyenin 19 TL devlet desteğinden yararlanamayacağını ifade ederek tüm koyun ve keçi yetiştiricilerinin bu yıl mutlaka aşılarını yaptırmalarını istedi.
İzmir'den Türkiye'ye Örnek Model
Başkan Türer Brucella ile mücadele konusunda İzmir İl Tarım Müdürlüğü'nün vermiş olduğu mücadeleye de dikkat çekti.

Türkiye'de ilk defa İzmir İl Tarım Müdürlüğü'nün, İzmir İl Özel İdaresinden temin ettiği kaynak ile yetiştiriciye ücretsiz Brucella Rev -1 aşısı dağıttığını belirten Başkan Türer: "Büyükbaşta brucella ile mücadelesi Türkiye'de örnek model oluşturan İzmir İl Tarım Müdürlüğü, küçükbaşta da birçok alanda olduğu gibi Brucella hastalığı ile mücadelede önemli başarıların altına imza atıyorlar. İl Tarım Müdürü Ahmet Güldal ve İl Tarım Müdürlüğü Hayvan Sağlık Koruma Şube Müdürü Bayram Sertkaya'ya tüm üyeler adına teşekkür ediyoruz.

Devletin 4 TL destek verdiği Brucella Rev – 1 aşısını ücretsiz sunarak İzmir'de Brucella hastalığının tarihe karışmasında büyük rol üstlendiler" dedi.
Başkan Türer Brucella Rev – 1 aşısının üyelerince yaptırılması konusunda tüm iletişim olanaklarını kullandıklarını bunun yanı sıra tarım danışmanlığı hizmeti veren Ziraat Mühendislerinin de özellikle bir program dahilinde bu konu üzerinde çalışacaklarını ifade etti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı