Öne Çıkanlar ağaç budaması tarım adana tarım fuarı kapanış fiyatı papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

Büyükşehire AB'den 185 Bin Euroluk Hibe
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 'Kocaeli'de Tarımsal Sulama Yöntemlerinin Modernizasyonu' projesiyle Avrupa Birliği'nden 185 bin Euro hibe kazandı. Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje, 5,3 milyon Euro bütçeli 'Sivil Toplum Diyalogu 2' programındaki en büyük hibe projesi olma özelliği taşıyor.

400 Başvuru Arasında 23'e Girdi

Avrupa Birliği, Türkiye'deki kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına 5,3 milyon Euro hibe verecek. Toplamda 42 projenin kabul gördüğü hibe programında 2,8 milyon Euro tarım ve balıkçılık ve 2,5 milyon Euro ise kültür sanat projelerine verildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 'Kocaeli'de Tarımsal Sulama Yöntemlerinin Modernizasyonu' projesi 400'e yakın başvurunun yapıldığı ve 23 projenin kabul gördüğü tarım ve balıkçılık hibe programında 185 bin Euro ile en yüksek hibeli proje oldu.

Kandıra'da Damlama Sulama Geliştirilecek

Köye Hizmet Şube Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan bu projenin genel amacı Avrupa'da damlama sulama konusunda geliştirilen yeniliklerin araştırılarak geleneksel tarım üretim yapısının modernleştirilmesine katkı sağlamak. Proje kapsamında Kocaeli Kandıra ilçesi Arıklı Barajı'ndan su alan 14 köyde tarımsal sulamada AB standartlarında bir yerel yönetimler uygulamasına dönüşmesi sağlanacak. Projeyle, belirlenen köylerde 18 ay boyunca Damlama Sulama yönteminin yaygınlaştırılması yoluyla tarla bitkileri yetiştiriciliğinden, bahçe bitkileri (meyve ve sebze) yetiştiriciliğine geçilecek.

Ab'nin Tanıtılması Hedefleniyor

Sivil Toplum Diyalogu, Türkiye'nin AB içinde tanıtımına katkı sağlarken, Türk vatandaşlarının da AB'nin değer ve politikalarını daha iyi anlamalarına olanak sağlamalarını amaçlıyor. Bu çerçevede iş dünyası, meslek örgütleri, sosyal Ortaklar, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum örgütleri, gençlik, medya, kültürel faaliyetler, Sivil Toplum Diyalogu'nun hedef kitlesini oluşturuyor.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı