Öne Çıkanlar makam aracı can erik hasadı tarım fuarları fındık fiyatları arttı abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

CHP'li vekiller, mağdur çiftçilerin borçlarının ertelenmesini istedi
ANKARA (CİHAN) - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın, Antalya Milletvekili Arif Bulut, Muğla Milletvekili Tolga Çandar, Manisa Milletvekili Hasan Ören ve Aydın Milletvekili M. Lütfi Baydar, Meclis'te ortak basın toplantısı düzenledi.

Son günlerdeki aşırı yağışların yol açtığı sorunlara dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Günaydın, mağdur durumdaki çiftçilerin sorunlarının çözümü için hükümetin özel düzenlemeler yapması gerektiğini söyledi. Geçmişte bu tür düzenlemeler yapıldığını belirten Günaydın, tarım sigortasının yaygınlaşmasını engelleyen durumlarının da giderilmesini istedi.

Aydın Milletvekili M. Lütfi Baydar da yağışlardan dolayı hasat süresinin uzayacağı ve ürün parası gecikeceğine dikkat çekerek, vadesi gelmiş ve gelecek olan Ziraat Bankası ve Tarım Kredi'ye olan çiftçi borçlarının faizsiz olarak ertelenmesi gerektiğini belirtti. Üretim girdilerinin KDV'sinin yüzde 1'e düşürülmesini talep eden Baydar, aşırı yağışların da sel ve su baskınları olarak değerlendirilerek sigorta kapsamına alınmasını istedi.

Antalya Milletvekili Arif Bulut ise üreticilerin kayıplarının giderilmesi için bölgenin afet bölgesi kapsamına alınmasını istedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,