Öne Çıkanlar pastane denetimi chicago borsası yetiştiricilik kursu besi sığırı yetiştiriciliği tarım

Bu haber kez okundu.

Çiftçi kayıt sisteminde adı olmayanlar destekleme alamayacak
Osmaniye Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam çiftçilerin tarımsal ürün desteklemeleri alabilmeleri için çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmaları gerektiğini söyledi.
Tarımsal desteğin, hububat priminden mazot desteğine süt desteğinden yem bitkisi desteğine kadar birçok kalemde gerçekleştiğini kaydeden Sağlam bu yıl için son destekleme başvuru tarihinin 31 Aralık olduğunu belirtti.

Sağlam “Mazot, gübre ve toprak analizi desteklemesi başvuru dönemi ile ilişkili 2011 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt yaptırmayan çiftçilerimize mazot, gübre ve toprak analizi desteği ödemesi yapılmayacaktır. Bu desteklemelerden faydalanmak isteyen çiftçilerimizin, 31 Aralık günü mesai saati bitimine kadar il ve ilçe müdürlüklerimize başvuru yapmaları gerekmektedir. Kayıt yaptırmış ancak tek parselde kullandığı alan 50 dekar ve üzeri araziler için gerekli olan toprak analizi destekleme ödemesinden yararlanmak isteyen çiftçiler Bakanlıkça yetkilendirilmiş laboratuvarca onaylanmış Toprak Analizi Formu ile müracaatta bulunacaklardır.” dedi.

Yeni yıl için üretim sezonu kayıtlarının da başladığını belirten İbrahim Sağlam, “2012 yılı güzlük sertifikalı tohum ve fidan kullanım desteği müracaatlarını da 31 Aralık günü mesai bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi, Çiftçi kayıt sisteminde kayıtlı olan çiftçilerin tarımsal faaliyette bulunduğu arazileri üzerinden dekar başına yapılacaktır. Belirtilen tarihe kadar işlemlerini gerçekleştirmeyen üreticilerimiz bu desteklemelerden faydalanamayacaklardır.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı