Öne Çıkanlar yüksek planlama kurulu begonvil fidanı mikado kayısı abelya ağacı fidanı veteriner hekimleri birliği

Bu haber kez okundu.

“Çiftçilerin don zararı karşılanacak“
AK Parti Nevşehir Milletvekilleri yaptıkları ortak açıklamada, il tarihinde ilk defa patateste yaşanan don afeti nedeniyle zarar gören çiftçilerin sorunlarına çözüm bulabilmek için çaba harcadıklarını söyledi. Dondan dolayı 22 bin hektarlık bir alanda ekim yapılan 36 köyde 591 çiftçinin zarar gördüğü tahmin ediliyor.
    
AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider tarafından yapılan ortak açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Kasım ayı içerisinde ağırlıklı olarak Derinkuyu, Ürgüp, Acıgöl ve Nevşehir merkez ilçemizin güney kısımlarında meydana gelen ve özellikle patates çiftçimizin mağduriyetine neden olan don olayı ile ilgili olarak ilçe tarım müdürlüklerimiz ve il tarım müdürlüğümüz tarafından hasar tespitlerine geçtiğimiz hafta başlandı. Önümüzdeki hafta itibariyle bitirilecektir. Yaklaşık 22 bin hektarlık bir alanda 591 çiftçimizi, 36 köyümüzü etkileyen ve bugüne kadar yöremizde bu mevsimlerde yaşanmamış toprak altındaki patatesin donması afeti karşısında, bizim de girişimlerimizle, bakanlığımız ve hükümetimiz gerekli çalışmaları başlatmıştır. Nevşehir milletvekilleri olarak bizler; bugün olduğu gibi, bundan sonra da çiftçilerimizin dertlerine çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,