Öne Çıkanlar karaman il özel idare Gıda makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları bekir pakdemirli

Bu haber kez okundu.

Çiftçinin borcu ertelenecek
Korkuteli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, geçen yıl ağustos ayından bu yana yaşanan dolu, don ve sel felaketlerinden etkilenen çiftçilerin kredi borçlarının erteleneceğini duyurdu.
Bakanlar Kurulu'nun "Çeşitli Afetler Nedeniyle Zarar Gören Gerçek veya Tüzel Kişi Üreticilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine Olan Düşük Faizli Kredi Kullandırılmasına İlişkin Bakanlar Kurulu Kararları Kapsamındaki Kredi Borçlarının Ertelenmesine Dair Karar" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kararın ardından Korkuteli'nde, 343 çiftçi Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'ne müracaat ederek borçlarının ertelenmesini istedi.

Üreticiler etkilendi

Korkuteli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özlem Çağırıcı Armut, kış aylarında yaşanan dolu, sel ve don gibi doğal afetlerin Korkuteli'nde üretimi yapılan ürünlerde büyük kayıplara neden olduğunu belirtti.

Kiraz, kayısı, arpa ve buğday üretiminde önemli kayıplar olduğuna işaret eden Armut, "Çiftçilerimiz yaşanan kuraklıktan da olumsuz etkilendi. Zarar gören 343 çiftçi borçlarının ertelenmesi için bize başvurdu. İncelemenin ardından gereken yapılacak" dedi.

Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,