Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji dap desteği Ergene havzası

Bu haber kez okundu.

Çiftçiye gübre, tohum ve pirim desteği
BİTLİS - Tatvan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Kurban, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıt yaptıran çiftçilerin prim, mazot ve gübre desteklemelerinden faydalanabileceğini bildirdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Kurban, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tarım Bilgi Sistemi (TBS) içerisinde yer alan Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi (TÜKAS) ile tüm tarımsal işletmelerin kayıt altına alınması amacıyla yapılan ÇKS kayıtlarının 30 Nisan'da sona ereceğini söyledi.

ÇKS kaydı için çiftçilerin ilçe tarım müdürlüklerine başvurması gerektiğini belirten Kurban, ÇKS kaydı yapan çiftçilerin tarım alanlarına göre bakanlığın prim, mazot ve gübre desteklemelerinden faydalanabileceğini ifade etti.

Tatvan'da şu anda yaklaşık bin civarında kayıtlı çiftçi bulunduğunu ifade eden Kurban, şöyle konuştu:

"İlçemizde 100 bin dönüm civarında tarım arazimiz var. Yapılan ÇKS kaydıyla hem çiftçilerimizin tarım alanları tespit edilecek hem de tespit edilen alanlarla ilgili çiftçilerin bakanlıktan prim, mazot ve gübre desteği alabilmeleri sağlanacak. Şu anda bin civarında kayıtlı çiftçimiz bulunuyor. Yapılacak kayıt ile birlikte bu sayının bin 200'e ulaşacağını tahmin ediyoruz. ÇKS kaydı yapan çiftçilerimiz bakanlığın her türlü desteklemelerinden faydalanabileceklerdir. Ancak kayıt dışı olan çiftçilerimiz bu desteklemelerden faydalanamayacaklardır."
kaynaK.http://www.diyadinnet.com/HABER-70530-%C3%A7ift%C3%A7iye-g%C3%BCbre-tohum-ve-pirim-deste%C4%9Fi

Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,