Öne Çıkanlar muğlada yağmur aa tarım kapanış fiyatı mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Damızlık Sığır İşletmelerine Hibe Desteği
 Tarım İl Müdürü Rüştü Emir, yaptığı yazılı açıklamada, müracaatları kabul edilen yatırımcıların yurt dışından ithal ettikleri damızlık belgeli gebe düvelerin işletmelere gelmeye başladığını belirtti.

Bu kapsamda 150 ve 100 başlık iki işletmenin Proje ve İstatistik Şube Müdürü Mesut Arı ve konu uzmanı teknik personeller tarafından ziyaret edildiğini kaydeden Emir, DAP kapsamında 8 projesi destek alan Elazığ'ın Doğu Anadolu'nun hayvancılık açısından önemli bir ili olduğunu ifade etti.

Emir, şunları kaydetti:

"Modern süt inekçiliğinde ilimizi yıldız bir il yapmayı planlıyoruz. Göreceksiniz ki birkaç yıl içerisinde bu tür işletmeler mantar gibi bitecektir. Bu tür işletmelerden elde edilecek hayvanlarla da yeni işletmeler kurulacaktır. İlimizde kurulan bu modern tesislerde hayvanların gezinti yaptığı yerler, genç hayvanların barınma yerleri ve modern süt toplama ve soğutma tankları mevcuttur. "

Kentteki işletmelerin büyüyerek gelişeceğini, işletmelerle sütün sağlıklı bir şekilde toplanarak süt sanayine aktarılacağına vurgu yapan Emir, bu şekilde süt inekçiliğinin gelişeceği gibi Elazığ Valiliği ve Fırat Kalkınma Ajansı aracılığıyla oluşturulan süt toplama ve soğutma sistemi ile aile işletmelerinden elde edilen sütün de değerlendirilmiş olacağını bildirdi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı