Öne Çıkanlar Gıda vairo badem çeşidi fakıbaba şiddetli yağış ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Denizlili çiftçilerin sulama ücreti üçte bire düşecek
Edinilen bilgiye göre proje ile Yenice Sarayköy sulamasında pompajla sulanan 105 bin 560 dekar alan cazibeyle sulanacak. Böylece her yıl 2,5 milyon lira enerji bedeli harcanarak pompajla sulanan bu alanlar. cazibeli olarak sulanacak ve sulamada ortaya çıkan enerji bedeli ortadan kalkmış olacak. Denizlili çiftçilerin ödemiş olduğu sulama ücreti üçte bire düşecek. İletim kanalının sonuna ise Yenicekent Hidroelektrik Santralı yapılacak. Yapımı planlanan 23,7 MW kurulu güce sahip Yenicekent HES ile de yılda yaklaşık 76 milyon kilowat/saat enerji üretilmesi hedefleniyor.

Proje ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Denizli ilinin kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, “13 adet sulama ve 27 adet taşkın koruma tesisini tamamladık. Ayrıca son 9 yılda 814.300 dekar alanda çalışma yaptık ve 38.387.000 fidan diktik. Bunlarla beraber 3 adet kent ormanı, 1 adet bal ormanı ve 32 adet mesire yerini de Denizlili vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak Denizli’ye 2003-2011 arasında toplam 748.617.410 TL yatırım yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda verdiğimiz dört müjdeden biri olan Yenicekent İletim Kanalı projesini de hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı