Öne Çıkanlar Gıda çiftçi şiddetli yağış trakya adana tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Depremden Zarar Gören Hayvan Yetiştiricilerine Yapilacak Yem Desteğinin Usulleri Belirlendi
Van’da Meydana Gelen Depremler Nedeniyle Zarar Gören Hayvan Yetiştiricilerine Yem Desteği Ödenmesi Hakkındaki Karar kapsamında yetiştiricilere yapılacak yem desteği ödemelerine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Van’da Meydana Gelen Depremler Nedeniyle Zarar Gören Hayvan Yetiştiricilerine Yem Desteği Ödenmesi Hakkında Uygulama Esasları Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. 6 Aralık 2011 tarihlinde Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Van’da Meydana Gelen Depremler Nedeniyle Zarar Gören Hayvan Yetiştiricilerine Yem Desteği Ödenmesi Hakkındaki Karar kapsamında yetiştiricilere yapılacak yem desteği ödemelerine ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmeliğe göre, destekleme için gerekli kaynak, bütçede hayvancılığın desteklenmesi için ayrılan ödenekten karşılanacak ve Bakanlık tarafından gerekli paranın aktarılmasını müteakip Banka aracılığı ile ödenecek.
Van depreminde hasar görmüş yerleşim yerlerinde bulunan yetiştiricilerin kayıtlı hayvanları için ödeme yapılacak. Desteklemeden faydalanacak yetiştiricilere yapılacak ödemeler, Banka aracılığı ile doğrudan yapılacak. Desteklemelerden kamu kurum ve kuruluşları yararlanmayacak.
Haksız yere destekleme ödemelerinden yararlandığı tespit edilen üreticiler, 5 yıl süreyle hiçbir destekleme programından yararlanamayacak.ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı