Öne Çıkanlar tarım mehmet aydın biber yarışması vairo badem çeşidi can erik

Bu haber kez okundu.

Depremzedelere damızlık hayvan dağıtılacak
Van'da meydana gelen deprem nedeniyle hayvanları telef olan afetzedelere büyükbaş ve küçükbaş damızlık hayvan dağıtılacak.
    Van’da 23 Ekim 2011 tarihinde 7.2 büyüklüğünde meydana gelen deprem nedeniyle bölgede yaşayanlara yapılan devlet yardımlarına bir yenisi daha eklendi. Depremzedelere hayvan hibe edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
    Karara göre büyükbaş ve küçükbaş hayvanları ölen afetzedelere, telef olan hayvanlarına karşılık büyükbaş ve küçükbaş damızlık hayvan verilecek. Depremzedelere dağıtılacak hayvanlar için Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) görevlendirildi.

    VAN TARIM MÜDÜRLÜĞÜ'NE 2 AY İÇİNDE MÜRACAAT EDİLMESİ GEREKİYOR
     Hayvanları telef olan depremzedeler, Van Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü veya ilçe müdürlüklerine 2 ay içinde müracaat edecek. Damızlık hayvanlar, Van Valiliği'nin tespit ettiği koordinasyon merkezlerine TİGEM tarafından teslim edilecek. Talebe göre telef olan hayvanın cinsine bakılmaksızın isteyene büyükbaş isteyene küçükbaş hayvan hibe edilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,