Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi Gıda fakıbaba hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Destek ödemeleri fındık üreticilerini rahatlattı
Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2009 yılında yürürlüğe konulan Yeni Fındık Stratejisi kapsamında bu yıl üçüncü ve son kez ödenen Alan Bazlı Gelir Desteği paralarının tüm fındık üreticilerinin hesaplarına yattığını söyledi.

     Üreticilerin paralarını Ziraat Bankası'na giderek aldığını ifade eden Avcı, ''İlimiz genelinde yaklaşık 112 bin fındık çiftçisi hesaplarına yatan 240 milyon lirayla rahat bir nefes aldı. Günlerdir fındık üreticileri bu paranın hesaplarına yatmasını sabırsızlıkla bekliyordu. Paranın yatmasıyla bütün üreticilerimiz il ve ilçelerdeki banka şubelerine adeta akın etti'' diye konuştu.

     Destekleme ödemelerinin üreticileri rahatlattığını vurgulayan Avcı, ''Parası bitmiş ve tek ümidi bu destek parası olan üreticilerimiz çok sevindi. Özellikle gelen bu sıcak para üreticilerin yeni sezon öncesi bahçelerine yapacağı bakım için oldukça önemliydi. Bu parayla vatandaşlarımız gübresini ve ilaçlarını alacak. Eskiyen tarım malzemelerini yenilecek. Borcu varsa da borcunu kapatacak'' dedi.

     Avcı, destek ödemelerinin üreticiler açısından ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördüklerini, ödemelerin devam etmesi için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

     Destek ödemesinden yararlanan Uzunisa köyünde çiftçilik yapan Orhan Ak (48), ödemeyi adeta dört gözle beklediklerini ve sonunda hesaplarına yatan parayla nefes aldıklarını söyledi.

     Perşembe'nin Efirli köyünde üreticilik yapan İsmail Kahraman (52) ise destek parasının her üreticiyi olduğu gibi kendisini de rahatlattığını ifade etti. Dönüm başı 150 liradan 4 bin liraya yakın para aldığını anlatan Kahraman, ''Belki bu parayı geçmiş yıllarda sattığımız fındıktan alamadık'' diye konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı