Öne Çıkanlar pastane denetimi yetiştiricilik kursu hayvancılık tarım ve orman bakanlığı chicago borsası

Bu haber kez okundu.

Doğrudan Gelir Desteği beyannamesi konusunda çiftçilere uyarı
Boğazlıyan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Boğazlıyan Ziraat Odası Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantıda muhtarlara, ‘Doğrudan Gelir Desteği’ programı hakkında bilgi verildi. Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıya Ziraat Odası Başkanı İsmet Alparslan, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Savaş Paşaoğlu, merkez ve köy muhtarları katıldı.
Ziraat Mühendisi Savaş Paşaoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın önceki yıllarda uygulamaya koyduğu 'Doğrudan Gelir Desteği' ödemeleri kapsamında muhtarlardan, yanlış beyanda bulunan çiftçilerin evraklarını onaylamamalarının istedi. Yanlış beyanda bulunan çiftçilerin evraklarının onaylanmasıyla istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabileceğini ifade eden Paşaoğlu, "Gerçekten hak eden üreticilerin bu destekten faydalanmaları gerekir. Bunun için de muhtarlarımıza büyük görevler düşüyor." dedi.
Yanlış beyanda bulunan çiftçilerin evraklarını tasdik eden muhtarların da yanlış beyanda bulunanlar gibi yargılanabileceğini, ayrıca, bundan sonra verilecek olan primlerden de yararlanamayacaklarını söyledi. Paşaoğlu, "Özellikle Avrupa’da ikamet edip de Boğazlıyan’da tarlası bulunan çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır. Onlar bu desteklemeden faydalanamaz. Bu konuda bizler de gerekli araştırmaları yapıyoruz. Fakat bu konuda yine muhtarlarımıza büyük görevler düşüyor." ifadelerini kullandı.
Muhtarlar adına konuşan Kaymakam Kemal Bey Mahallesi Muhtarı Zekeriya Cengiz ise Doğrudan Gelir Desteği kapsamında desteklemeleri gerçek üreticilerin alması gerektiğini söyledi.
Toplantıda ayrıca, ödemelerden çiftçilerin hangi hallerde yararlanıp, yararlanamayacağı ve proje başvurularında istenecek belgeler konusunda katılımcılara bilgi aktarıldı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı