Öne Çıkanlar can erik hasadı kurban bayramı besi sığırı yetiştiriciliği üretim kefir

Bu haber kez okundu.

DSP'li Erçelebi'den Başbakan Erdoğan'a: Türk Tarımını İsrail'e Teslim Ederken Onurumuz Neredeydi?
 ANKARA (ANKA) - DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, İsrail’e 'onurumuzu çiğnetmeyiz' diyen Başbakan Erdoğan'a, "9 yıllık iktidarınız döneminde Türk tarımını tamamıyla İsrail’e teslim etmediniz mi? O zaman gururumuz, onurumuz neredeydi" diye sordu.

Erçelebi yaptığı yazılı açıklamada “Son günlerde Hükümetin ve AKP yetkililerinin, Ortadoğu’daki kargaşayla ilgili olarak kendi ülkemizden çok yabancı ülkelerin çıkarlarını gözeten açıklamalar yapmaları, dikkat çekici ve bir o kadar da düşündürücüdür. Türkiye Cumhuriyeti aleyhine hazırlanan Birleşmiş Milletler’in Mavi Marmara Raporu’nun ağırlığı altında ezilen Başbakan, zaman zaman kükrüyor gibi görünüp kuru gürültü yaparak, dış politikadaki başarısızlıklarını örtmeye çalışmaktadır" dedi. Başbakan Erdoğan'ı Türkiye'den çok yabancı ülkelerin çıkarları doğrultusunda davranmakla suçlayan Erçelebi şöyle devam etti:
"Sayın Başbakan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını vererek İsrail’den satın aldığımız, bakım için bu ülkeye yollanan insansız hava araçlarını İsrail’in geri vermemesiyle ilgili olarak ‘Onurumuzu kimseye çiğnetmeyiz’ sözlerini kullanması, Türkiye’nin onurunu hatırlaması, geç de olsa yine de yerinde bir yaklaşımdır. Ancak -kendi anlayacağı dilden söylersek- Başbakan ülkeyi ‘basiretli bir tüccar gibi’ değil, ‘müflis bir tüccar gibi’ yönetmiş, Türkiye’yi hem ekonomik hem de siyasi platformda zarara uğratmıştır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkının olduğu araçları İsrail’den alamayan Başbakan, şimdi ‘bizim için para önemli değil, gururumuz önemlidir’ diyebilmektedir. Sayın Başbakan’a soruyoruz; siz 9 yıllık iktidarınız döneminde Türk tarımını tamamıyla İsrail’e teslim etmediniz mi? O zaman gururumuz, onurumuz neredeydi? İsrail’e tarımı teslim ettikten sonra ülkemizde ne kadar tohum islah enstitüsü ve kurumu varsa kapattınız. Üreticimizi İsrail’e mahkum ettiniz, çiftçinin elinde bir tek yerli tohum kalmadı. Bütün tohum sertifikalarını İsrail’e verdiniz. Türk tarımını A’dan Z’ye İsrail’e bağımlı hale getirdiniz, o zaman onurumuz, gururumuz neredeydi? Türk çiftçisi, önümüzdeki yıl hangi tohumları kullanacaktır? İsrail tohumlarını mı?
Yaptığınız yanlıştan vazgeçip hızla ziraat fakültelerimizden de destek alarak yeniden tohum Islah enstitülerini kuracak mısınız, kurmayacak mısınız? Sizden Türk tarımı, Türk köylüsü, Türk çiftçisi adına net cevap istiyoruz.”(ANKA)
(GO/ÖMR)Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi