Öne Çıkanlar ayçiçeği zararlıları tarım ve orman bakanlığı kredi borçları üretim lavanta yetiştiricilliği

Bu haber kez okundu.

Elmaçık köyünde 180 baş damızlık hayvan dağıtıldı
Kütahya'nın merkeze bağlı Elmacık köyü ve çevresindeki 8 köyde 180 baş Simental ırkı damızlık hayvan dağıtıldı. Elmacık köyünden 9, Karsak köyünden 5, Eynegazi köyünden 4, Sünnetyenice köyünden 4, Darıca köyünden 3, Suluköy'den 3, Kınık ve Eskiyüreğil köyünden 1'er olmak üzere toplamda 8 köy ve 30 aile'ye 180 baş damızlık sığırları törenle teslim edildi.

Kendisinin de çiftçilik yaptığını ifade eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, "Bu verilen 180 baş hayvan 8 köy için yeterli değil ama en asgari üye olan 30 kişi bulunabildi. Bizim bugün yaptığımız iş tulumbanın içine konulan ilk su gibi. 180 baş bu köylere yetmez ama biz bunlarla o suyu koymuş olacağız verilen 6 düve bir işletme için yeterli." dedi.

Törene İl Genel Meclis Başkanı Seyitömer Durmuş, AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Altınkaya, Seyitömer Belediye Başkanı Mehmet Fahrettin Eren, S.S Elmacık Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi başkan ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Tören sonunda damızlık sığırlar ve sertifikaları katılımcılar tarafından üyelere dağıtıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı