Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kapanış fiyatı çiftçi hayvancılık ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Fındıkta destekleme süresinin uzatılması talebi
Giresun Ziraat Odası Başkanı Özer Akbaşlı, 'Fındık Üreticilerine Alan Bazlı Gelir Desteği ve Alternatif Ürüne Geçen Üreticilere Telafi Edici Ödeme Yapılmasına Dair Karar'ın uzatılmasını istediklerini söyledi.
Akbaşlı, yaptığı açıklamada, 15 Temmuz 2009 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren, 'Fındık Üreticilerine Alan Bazlı Gelir Desteği ve Alternatif Ürüne Geçen Üreticilere Telafi Edici Ödeme Yapılmasına Dair Karar'ın 31 Aralık 2011 yılında sona ereceğini hatırlattı. Kararda birçok eksikliğin olmasına rağmen sağlanan desteğin fındık üreticilerinin hem ekonomik, hem de geleceği açısından büyük katkılarının olduğuna dikkat çeken Akbaşlı, uygulamanın sürmemesi durumunda üreticinin kaderine terk edilmiş olacağını savundu.
Söz konusu düzenlemenin en az 5 yıl daha uzatılması çağrısında bulunan Akbaşlı, "Şuan hükümet tarafından yeni bir fındık stratejisi hazırlandığı bilgisini aldık. Ancak nasıl bir içeriğe sahip bilemiyoruz. Umarım hem üreticilerin, hem de fındığın yararına olan bir plan hazırlanmaktadır. Geçmiş planda yaşanan eksikliklerin giderildiği ve tüm kesimleri memnun eden bir plan hazırlanır. Biz de bu planda başta destekleme ödemelerinin sürmesinin de bulunduğu taleplerimizin yeralması için çabalıyoruz." dedi.
Akbaşlı, ayrıca destekleme ödemelerinde 150 lira olan gelir desteği rakamının 200 liraya çıkarılmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı