Öne Çıkanlar tarım fakıbaba kapanış fiyatı tarım ve orman bakanlığı eğitim

Bu haber kez okundu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan üreticiye 212 milyon TL destek
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında tarım sigortası, kırsal kalkınma, organik tarım, iyi tarım, hayvan gen kaynaklarını koruma, aşı ve patates don zararı için üreticilere toplam 212, 6 milyon lira ödeyecek.

Ödemelerin 60 milyon lirası tarım sigortasına, 25 milyon lirası kırsal kalkınmaya, 67 milyon lirası organik tarıma, 6 milyon lirası iyi tarıma, 15 milyon lirası hayvan gen kaynaklarını korumaya, 31 milyon lirası ise aşıya ayrıldı.

Bakanlık, patates don zararı için de Nevşehir, Bitlis, Niğde, Kayseri, Aksaray, Kırşehir, Van ve Sivas olmak üzere toplam 8 ilde bin 585 üreticiye destek sunacak. 8,6 milyon liralık ödeme, hesaplara gönderildi. Böylece toplam 212,6 milyon lira ödeyecek olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ağustos ödemelerini ay sonunda tamamlayacak.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı