Öne Çıkanlar mikado kayısı Gıda kapanış fiyatı jakaranda fidanı hünnap meyvesi

Bu haber kez okundu.

Hayvan Yetiştiricilerine Destekleme Ödemesi Yapıldı
AK Parti Denizli Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Mehmet Yüksel yaptığı yazılı açıklamada, Denizli’deki büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin anaç sığır destekleme ödemelerinin yapıldığını küçükbaş destekleme icmallerinin tamamlandığını, kısa süre içerisinde yetiştiricilere ödemelerin yapılması için sona gelindiğini ifade etti. Büyükbaş hayvan yetiştiricilerine destekleme ödemeleri yapılması için çalışmaların tamamlandığını belirten Yüksel, “Toplamda 17 bin 584 büyükbaş yetiştiricimizi ilgilendiren 70 bin 413 baş anaç sığır, 28 baş anaç manda olmak üzere toplamda 70 bin 441 baş anaç için 16 milyon 761 bin 660 TL destekleme tutarı Acıpayam, Çameli, Çardak, Çivril, Honaz, Denizli Merkez, Tavas, Beyağaç ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, hayvancılık kooperatiflerimiz, kısacası üst birliklerimizin hesaplarına, yetiştiricilerimizin hesabına aktarılmak üzere ödenmiştir” dedi.

Ödemelerin, büyükbaş hayvan yetiştirici olan Denizli’deki işletme sahiplerine büyük kolaylığı beraberinde getirdiğini ve sektöre önemli ölçüde katkı sağladığını belirten Mehmet Yüksel, “Bunun yanı sıra, küçükbaş koyun keçi desteklemesi ile ilgili çalışmalar da hızlandırıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve ilçe müdürlükleri tarafından koyun ve keçi desteklemelerinin icmalleri hızla tamamlandı. Toplamda 2 bin 645 koyun ve keçi yetiştiricimize ait 292 bin 770 küçükbaş hayvan için 4. milyon 391 bin 550 TL destekleme ödemesi yapılmasına ilişkin de çalışmalarda sona gelindi. Anaç koyun ve keçi desteklemesi ödemesinin yetiştiricilerimize bir an önce yapılabilmesi, yine bu sektörde emek harcayan yetiştiricilerimize önemli ölçüde katkı sağlayacak ve hayvan yetiştiricilerinin hükümetimizin sunmuş olduğu imkanlardan bir an önce faydalanmasına imkan tanınmış olacaktır” diye konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı