Öne Çıkanlar horoz dövüşü özel sektör teşvikleri sertifikalı tohum desteği paulownia ağacı fidanı vairo badem çeşidi

Bu haber kez okundu.

Iğdırlı "genç çiftçilere" hibe destek sağlandı

IĞDIR (AA) - Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yürütülen Genç Çiftçi Projesi kapsamında hibe almaya hak kazanan Iğdırlı 10 genç çiftçiye 340 küçükbaş hibe hayvan desteği sağlandı. 
Iğdır'da hayvancılık konusunda hazırladıkları Genç Çiftçi projeleri kabul olan 4'ü kadın 10 çiftçi için temin edilen 340 küçükbaş hayvan, teslim edildi. 
İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, hayvanların tesliminde gazetecilere yaptığı açıklamada, Iğdır'da Genç Çiftçi Projesi kapsamında ilk günden bu yana 171 çiftçinin projesinin kabul edildiğini belirterek, şunları kaydetti: 
"Bugün de proje dahilinde 10 çiftçimize mor karaman ırkı olan koyunlardan 32 dişi, 2 erkek küçükbaş hayvanı teslim ediyoruz. Bundan sonra da dönemler halinde hak sahiplerinin hayvanları tedarik edildiğinde teslimatları yapılacaktır. Bu manada bakanlığımızın bu projesi ilimizdeki hayvancılığın önünü de önemli ölçüde açacaktır." 
Hibe destekten faydalanan çiftçilerden Mehmet Korkmaz, "Bugün bize alınan 34 küçükbaş hayvanı almak için geldik. Hayvanlar genç ve iyi gözüküyor, çok mutluyum, biz de bu proje sayesinde hayvan sahibi olduk." dedi. 

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,