Öne Çıkanlar tarım çit mazı fidanı dikimi ılısu barajı şap aşısı horoz dövüşü

Bu haber kez okundu.

"İyi Tarım" desteğinde başvuru uyarısı 

ADANA (AA) - Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, çiftçilere İyi Tarım Uygulamaları desteği başvurularının, 30 Mart tarihinde sona ereceği uyarısı yaptı. 
Doğan, yaptığı yazılı açıklamada, üreticilerin İyi Tarım Uygulamaları başvurularını bağlı bulundukları Gıda, Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe müdürlüklerine yapmaları gerektiğini kaydetti.
Süresinde başvuru yapmayan çiftçilerin destekten faydalanmalarının mümkün olamayacağını ifade eden Doğan, şunları kaydetti: 
"Türkiye'nin yaş meyve ve sebze ihtiyacının önemli bir kısmı Çukurova’dan karşılanıyor. Adana'daki çiftçilerin tamamının İyi Tarım Uygulamaları kapsamına alınması için çalışıyoruz. İyi Tarım yapan üreticilere bankalardan yüzde 4 faizle kredi kullanma imkanı sunuluyor. İyi Tarım Uygulamaları ile çiftçiye dekar başına meyve ve sebzede bireysel sertifikasyona 50 lira, grup sertifikasyonuna 40 lira, süs bitkileri ve tıbbi aromatik bitkilerde 100 lira, grup sertifikasyonuna 80 lira, örtü altı üretimde 150 lira destek sağlanıyor. Çiftçilerimizin bu fırsattan yararlanmasını istiyoruz."
Doğan, uygulamanın güvenli gıda tüketimi açısından da oldukça önemli olduğunu belirterek, uygulamayla üreticinin kazancı ve rekabet gücünün arttığı gibi tüketicilerin de sağlığının korunduğunu kaydetti. 
 

Anadolu Ajansı

Anahtar Kelimeler:
Iyi Tarım Desteği

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,