Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda can erik

Bu haber kez okundu.

İzmir Kalkınma Ajansı'dan Kobi'lere 14 Milyon Lira
2011 yılında turizmde rekabet ve teknolojik üretim konulu projeler yürüten ajansın faaliyetlerine ilişkin Aa muhabirinin derlediği bilgiye göre, planlama ve yatırım çalışmalarının yanı sıra Mali ve teknik destek programlarını sürdüren İzka, İzmir'e model olacak projelerin hayata geçirilmesi ve kentin proje hazırlama ve yazma kültürünün geliştirilmesini hedefliyor.

Destek programları ile yerel ihtiyaçların daha iyi anlaşılmasını, katılımcılığın geliştirilmesini hedefleyen kurum, 2008 yılında KOBİ ve Sosyal Kalkınma, 2009 yılında Tarım ve Kırsal Kalkınma, Turizm ve Çevre Mali Destek Programlarında teklif çağrısı sürecini yürüttü.

2010 yılında "Turizmde Rekabet Edebilirlik, Yenilik ve Kırsalda Ekonomik Çeşitlilik Mali Destek Programı" düzenleyen Ajans, programlar kapsamındaki 328 projeye toplam 71 milyon lira kaynak aktardı.

-2011 Mali programı-

İzka 2011 yılında Turizmde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik alanında teklif çağrısı ilanına çıktı ve haziran ayında da "Teknolojik Üretim ve Yenilik" Mali destek programını başlattı.

Teknolojik Üretim ve Yenilik adlı program kapsamında projeleri başarılı bulunan başvuru sahiplerine 14 milyon lira kaynak kullandırılmasını planlayan İzka, İzmir'de faaliyet gösteren KOBİ'lerde yenilik odaklı verimlilik ve rekabet gücünün artırılması, ARGE ve yenilik kapasitesinin artırılması ve ileri teknolojilerin geliştirilmesine yönelik projelere destek verecek.

Program kapsamında İzmir sınırlarında KOBİ kapsamına giren ve güneş, rüzgar, jeotermal, biyokütle enerjisi ile lojistik, gıda ve içecek sanayi, tekstil, giyim eşyası, endüstri makineleri imalat sanayi, kimyasal madde ve ürünlerin imalatı, tıbbi, hassas ve optik aletler ile bilişim sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin başvurularını alacak.

Teknolojik Üretim ve Yenilik adlı program kapsamında projenin toplam uygun maliyetinin en az yüzde 10'u, en fazla yüzde 50'sine kadar destek sağlanacak.

-Doğrudan faaliyet desteği de veriyor-

Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında da uygun nitelikteki faaliyet tekliflerine karşılıksız Mali destek veriliyor.

Program bünyesinde toplam 880 bin lira kaynak faaliyet teklifleri başarılı bulunan başvuru sahiplerine kullandırılıyor.

İzmir'de faaliyet gösteren yerel yönetimler, üniversiteler, kamu kurumları ve kuruluşları, meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, birlikler ve kooperatiflerin bölgenin rekabet gücünü artıracak ve bölgesel kalkınmaya ivme kazandıracak fizibilite çalışmalarını geliştirmek amaçlı program için 15 Kasıma kadar ajansa başvuruda bulunmaları gerekiyor.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,