Öne Çıkanlar yüksek planlama kurulu begonvil fidanı mikado kayısı abelya ağacı fidanı veteriner hekimleri birliği

Bu haber kez okundu.

Konya Şeker'den 25.5 Milyon Lira Avans
KONYA (AA)-  Konya Şeker'in pancar tesellümü öncesi dağıtımına başlanan 25, 5 milyon liralık nakdi avans ile bu kampanya döneminde 61.5 milyon lirası gübre, tohum, zirai ilaç, şeker ve yaş küspe, 124.5 milyon lirası da motorin ve nakdi avans olmak üzere üreticilere toplam 186 milyon liralık ekonomik destek verdiği bildirildi.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, yaptığı yazılı açıklamada, Konya Şeker'in son 11 yıldır üreticisinin yüzünü güldüren kurum olduğunu belirtti.

Konya Şeker olarak kooperatif üyesi çiftçilere sahip çıktıklarını, şartlar ne olursa olsun azami desteği vermeye çalıştıklarını ifade eden Konuk, çiftçilerin ekonomik anlamda mağdur olmamaları için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini vurguladı.

Bunlardan birinin de avans uygulaması olduğunu vurgulayan Konuk, şunları kaydetti:

"Çiftçinin pancarını fabrikaya teslim etmeden alacağı bedelin yaklaşık yarısından fazlasını, artık düzenli maaş gibi ödüyoruz. Yani bizim çiftçimiz ne zaman ve ne kadar avans alacağını bilir hale geldi. Ayni ve nakdi avans desteğiyle de kalmayarak, çiftçilerimizin diğer tarımsal faaliyetlerini de destekliyoruz. Ürün fiyatlarını piyasa şartlarında üretici lehine regüle ediyoruz. Çiftçinin tek ve gerçek dostu vardır, o da Konya Şeker'dir. Konya Şeker'in tek bir amacı çiftçiye hizmettir. Her uygulamayı, her hizmeti, her yatırımı çiftçilerimiz için yaptık ve yapmaya devam ediyoruz."Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,