Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Domuz vebası dap desteği

Bu haber kez okundu.

Kümeslerin yenilenmesi için hibe desteği sağlanacak

Kümeslerin yenilenmesi için hibe desteği sağlanacak

- Bolu İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Bolu İl Başkanı Demiröz: - "Çok yakın bir zamanda, ruhsat şartı aranmaksızın, işletme tescili olan ve aktif durumdaki kümeslere hibe desteği verilecek"
BOLU (AA) - Bolu İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Demiröz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı nezdinde yaptıkları görüşmeler sonucunda kümes hayvanları sektörüne sağlanan desteklerin yenilenmesi kararı alındığını belirterek, çok yakın bir zamanda, ruhsat şartı aranmaksızın, işletme tescili olan ve aktif durumdaki kümeslere hibe desteği verileceğini bildirdi.
Demiröz, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’deki beyaz et üretiminin yüzde 30’unun Bolu'da gerçekleştirildiğini belirtti.
Birlik olarak Bolu ilinde sektör temsilcilerinin sorunlarını gidermeye ve genel olarak sektörün eksiklik ve ihtiyaçlarının değerlendirilmesine gayret gösterdiklerini ifade eden Demiröz, şunları kaydetti:
"Hükümet ile görüşmelerimizde bu sorumluluk ile hareket ettik ve tüm sektörün yüzünü güldürecek sonuçlara ulaştık. Bakanlık nezdinde, mevcut üreticilerin eskiyen kümes ve ekipmanlarının yenilenmesi, ihtiyaç duyulan revizyon ve rehabilitasyonların yapılabilmesi için hibelerin yenilenmesi kararı alındı. Çok yakın bir zamanda, ruhsat şartı aranmaksızın, işletme tescili olan ve aktif durumdaki kümeslere hibe desteği verilecek."
Demiröz, hibe desteğinin, yeni kümeslerin kurulması için değil, mevcut kümeslerin rehabilitasyonu için verileceğini vurgulayarak, "Üreticilerimizin maliyetlerinin düşürülmesi konusunda bakanlıklar ve sektör temsilcileri ile temaslarımız devam ediyor. Kanatlı hayvan eti üreticilerinin bu süreçte bizlere vereceği destek çok önemli." ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,