Öne Çıkanlar ağaç budaması tarım adana tarım fuarı kapanış fiyatı papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

Kütlü Pamuk ve Dane Mısır Prim Desteklemesi Başladı
2011 yılı ürünü Dane Mısır, Kütlü Pamuk prim desteklemesi için üretici çiftçilerimizin müracaatları 06 Şubat 2012 tarihinde müdürlüğümüzde kabul edilmeye başlanacak olup, müracaatlar kütlü pamuk için 01 Nisan 2012; Dane mısır ve buğday için 30 Nisan 2012 mesai bitiminde son verilecektir. Bu tarihten sonraki müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.
Prim desteğinden yararlanmak isteyen bakanlığımız çiftçi kayıt sisteminde prime esas ürünleri kayıtlı gerçek ve tüzel kişiler son başvuru tarihine kadar;

Dilekçe
Müstahsil makbuzu veya satış faturası
Varsa tohum faturası ve sertifikası ile birlikte;

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze veya bağlı bulunduğu Tarım Merkezlerimize şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Bakanlar kurulu kararı uygulama tebliği gereğince 2011 yılı ürünü kütlü pamuk ürünü fark ödemesi desteği miktarı kilogram başına 35 kuruş, sertifikalı tohum kullanımı halinde ise 42 kuruş olarak belirlenmiştir. Yine Dane mısırda kilogram başı 4 kuruş, buğdayda 5 kuruş olarak belirlenmiştir. Geçen yıl (2010 yılı) kütlü pamuk üreten 618 kişiye 4.350.209 TL, mısır üreten 264 kişiye 244.234 TL prim desteği verilmişti.

Üreticilerimizin mağdur olmaması için belirlenen tarihler arasında müracaat etmeleri önem arz etmektedir.


Haber Kaynağı: http://www.seriktarim.gov.tr


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı