Öne Çıkanlar fakıbaba tarım ve orman bakanlığı eğitim badem fidanı ilaç zehirlenmesi

Bu haber kez okundu.

Ladik'te 180 baş gebe düve dağıtıldı
Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 'Damızlık sığır yetiştiriciliği projesi' kapsamında kura ile hak sahiplerine 180 baş Simental ırkı gebe düve dağıttı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, hayvancılığının gelişmesi ve kalkınması için çiftçilerin söz konusu projeyi iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Ladik ilçesinin Deliahmetoğlu, Günkoru, Tatlıcak, Hasırcı ve İbi köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından uygulanan Damızlık sığır yetiştiriciliği projesi kapsamında kooperatif ortakları, hayvanlarına kavuştu. İlçede düzenlenen kura çekiminde aile başına 6 tane olmak üzere 30 aileye 180 baş Simental ırkı gebe düve dağıtımı yapıldı. Düve dağıtım törenine katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, dağıtılan gebe hayvanların çiftçilere ve bölge hayvancılığının gelişmesine büyük katkılar yapacağına inandığını söyledi. Uygulanan projede önce ortakların ahırlarının yapıldığını, ardından da süt toplama ünitesi ve süt toplama tanklarının gönderildiğini dile getiren Güven, hijyenik süt elde edilmesi için 30 ortağa süt sağım makinesi de verdiklerini kaydetti.

İl Müdürü Kadir Güven, “Hayvancılığının gelişmesi ve kalkınması için çiftçilerimiz bu projeyi çok iyi değerlendirmelidir. Kooperatifçilik, çiftçilerimizin güçlerini birleştirerek birlikte iş yapma sanatıdır. Projenin amacına ulaşmasını sağlamak için kooperatif yönetimi ve üyelerinin bundan sonra birlikte hareket ederek, proje bitimine kadar hayvanlara çok iyi bakmaları ve sürüyü büyütmeleri gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

Kura çekimi töreninde Ladik kaymakamı Kadir Perçi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Alper Baştürk, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İcabi Çağan ile teknik ve sağlık personelleri de hazır bulundu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı