Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları kredi borçları bakan yardımcısı akif özkaldı palmiye ağacı

Bu haber kez okundu.

Makine Alımlari Sözleşmenin Ardından 90 Gün İçinde Yapılacak
ANKARA (ANKA) - Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında destek verilmesi kabul edilen makine ve ekipman alımları, proje sahipleri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il müdürlükleri arasında hibe sözleşmesinin imzalanmasından sonra en fazla 90 gün içinde yapılacak. Daha önce bu süre 60 gün olarak uygulanıyordu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Makine Ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ No: 2011/44) Resmi Gazete’de yayımlandı. Tebliğle, program kapsamında yatırımların tamamlama süresinde değişikliğe gidildi. Buna göre kabul edilen program başvurularında makine, ekipman ve malzeme alımları, il müdürlüğü arasında hibe sözleşmesinin imzalanmasından sonra, en fazla 90 gün içerisinde tamamlanacak. Süresi içerisinde yatırımcılar tarafından usulüne uygun olarak alımı gerçekleştirilen makine ve ekipmanların montajı, test işlemlerinin bitirilmesi ve İl Proje Yürütme Birimince tespiti en geç 45 gün içerisinde sonuçlanacak. Bu süre süt sağım ünitesi ve soğutma tankı için 60 gün olacak. Hibe desteği ödeme taleplerinde başvuru sahipleri, mal alımlarına ait fiili gerçekleşmelerden sonra ödeme taleplerini, ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak düzenlenmiş fatura ile başvuru sahipleri tarafından ödenmesi gereken meblağın ödendiğine ve malın teslim alındığına dair belgeleri bir asıl bir kopya olmak üzere il müdürlüğüne iki nüsha halinde teslim edecek. Genel Müdürlük ihtiyaç duyulması halinde gerekli belgeleri isteyecek. Mal alımı faturası ve başvuru sahibinin ödemeye ilişkin banka dekontunun tarihleri, hibe sözleşmesinin taraflarca imzalanmasını takip eden 90 gün içerisinde olmak zorunda olup bu süreyi aşması durumunda il müdürlüğünce hibe sözleşmesi feshedilecek.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı