Öne Çıkanlar Gıda çiftçi Adilcevaz manisa biber yarışması

Bu haber kez okundu.

Makine Ekipman Hibe Desteği Müraaatları Başladı
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Muş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Saadettin Taşkesen, yüzde 50 hibe destekli programdan yararlanmak isteyen üreticilerin 1 Ağustos 2012 tarihine kadar il ve ilçe müdürlüklerine başvurmaları gerektiğini belirtti. Taşkesen; “2012 Yılı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Yüzde 50 Hibe destekli Makine-Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Tebliği 3 Temmuz’da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğin amacı, tarımsal faaliyetlerde yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak, daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretimin yapılmasını sağlamak, bedenen çalışan üreticilerin işlerini kolaylaştırarak üretim maliyetlerini düşürmektir” dedi.

Tebliğin yayınlandığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde üreticilerin bizzat il veya ilçe müdürlüğüne müracaat etmeleri gerektiğini kaydeden Taşkesen açıklamasına şu ifadelere yer verdi; “Üreticilerimizin müracaatlarını son güne bırakmamaları önemle duyurulur. Başvurular 1 Ağustos 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar il veya ilçe müdürlüklerine yapılacaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için İl Müdürlüğümüz web sayfasından bilgi alınabilir” diye konuştu.

Bakanlık tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun olan ve kabul edilen proje başvurularında, hibeye esas yatırım tutarının yüzde 50’sine hibe yoluyla destek verileceğini belirten Taşkesen, hibeye esas yatırım tutarı gerçek kişiler için mal başına 50 bin TL ve tüzel kişiler için 100 bin TL’yi geçemeyeceğini vurguladı. Taşkesen, sadece süt üretici birliklerinin 100 bin TL’lik yatırım tutarı kadar birden fazla süt soğutma tankı alabileceklerini ifade etti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı