Öne Çıkanlar mikado kayısı muğlada yağmur chicago borsası ayçiçeği çit mazı fidanı dikimi

Bu haber kez okundu.

Makine ekipmanında Bursa’ya 921 bin 9 TL hibe desteği ayrıldı
Bursa'da 2012 yılı makine ekipman alımlarının desteklenmesi hibe sözleşmesine göre 921 bin 9 TL’lik bir ödenek ayrıldı.

        Bursa’da yapılan bin 622 adet başvuru dikkate alındığında talep edilen hibe tutarı 9 milyon 623 bin 931 TL olarak ortaya çıktı. Makine ekipman hibe sonuçlarına göre tebliğde belirtildiği üzere illere tahsis edilecek ödenek ‘illerin tarım alanı, kırsal nüfus, tarımsal üretim değeri ve sosyo-ekonomik gelişmişlik endeksi kriterleri çerçevesinde Bakanlıkça belirlendi. Belirlenen bedele göre Bursa’ya ayrılan ödenek ise 921 bin 9 TL olarak belirlendi.

        Makine ekipman hibe desteğine yönelik 2012/36 sayılı tebliğde, "İl proje yürütme birimi, ilinin tarımsal ürün potansiyeli ile makine ve ekipman kullanma ihtiyacı doğrultusunda hangi makine gruplarına hibe desteği vereceğine karar verir. Hibe desteği verilecek gruplar içinde yatırımcıların sıralanması başvuru değerlendirme kriterlerine göre yapılır." denilmekte. Buna göre Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce yapılan çalışma ile uygun başvurular listesi hazırlandı. Hibe sözleşmesi imzalanması için ise son tarihin 15 Eylül olduğu belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı