Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi Gıda fakıbaba hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Makine ve ekipman alımına yüzde 50 hibe
Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında belirli konulardaki makine ve ekipman alımına yüzde 50 oranında hibe yoluyla destek verilecek.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan konuya ilişkin tebliğe göre, destekleme, tebliğle belirlenen 27 adet yatırım konusunu kapsıyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun olan ve kabul edilen proje başvurularında, hibeye esas yatırım tutarının yüzde 50'sine hibe yoluyla destek verilecek.

Hibeye esas yatırım tutarı gerçek kişiler için mal başına 50,000 TL ve tüzel kişiler için mal başına 100,000 TL'yi geçemeyecek. Ancak sadece süt üretici birlikleri 100,000 TL'lik yatırım tutarı kadar birden fazla süt soğutma tankı alabilecekler.

Süt tozu üretimine destek

Aynı gazetede yer alan diğer bir tebliğ uyarınca, süt tozu üreticilerine, dahilde işleme rejimi kapsamında faaliyet gösteren ve standartlara uygun olarak ürettiği ya da ürettirdiği süt tozunu kendi işletmesinde kullanmak veya imalatçı-ihracatçılara belgelendirerek satmak şartıyla ton başına destekleme ödemesi yapılacak.

Dahilde işleme izin belgesi kapsamında ihracı taahhüt edilen işlem görmüş ürünün elde edilmesinde hammadde olarak kullanılan yağlı-yağsız süt tozunun yurt içinden temin edilmesi esas olacak.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı