Öne Çıkanlar kefir Gıda teknoloji vairo badem çeşidi aa

Bu haber kez okundu.

Malatya'da 70 Baş Damızlık Koç Dağıtıldı
MALATYA (AA)-  İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, "Koyunculuğu Geliştirme Projesi" kapsamında, Sivas'taki Ulaş Tarım İşletme Müdürlüğü'nden temin edilen Akkaraman Kangal tipi toplam 70 baş damızlık koç, merkez ile birlikte, Akçadağ, Darende, Doğanşehir, Kuluncak, Yeşilyurt ve Pütürge ilçelerindeki 49 yetiştiriciye dağıtıldı.

Dağıtımı yapılan koçların bedelinin yüzde 50'si İl Özel İdaresi kaynaklarından, geri kalan yüzde 50'si ise çiftçi katkısı olarak üreticilerden karşılandı.

Akkaraman koyun sürülerine damızlık Kangal tipi Akkaraman koç katılarak süt, et ve döl veriminin artırılmasının amaçlandığı proje kapsamındaki çalışmada, Malatya hayvancılığının önemli bir kolu olan koyunculuğun geliştirilmesi ve kırsal bölgelerde yaşayan insanların ekonomik alım gücününe katkı sağlanması hedefleniyor.

5 yıl süre ile planlanan "Koyunculuğu Geliştirme Projesi" kapsamında daha önce, Arguvan, Arapgir, Yazıhan, Hekimhan, Doğanşehir ve Pütürge İlçelerinde toplam 25 yetiştiriciye 50 baş damızlık koç dağıtımı yapıldı.

Her yıl yeni yetiştiriciler projeye dahil edilerek, altyapısı koyun yetiştiriciliğine uygun ve izlenmesi kolay olan ilçelerden seçilecek en az 50 baş Akkaraman koyun sürüsü bulunan, yetiştiricilik konusunda deneyimli kişiler bu proje kapsamında değerlendirilecek.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı