Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Domuz vebası dap desteği

Bu haber kez okundu.

Maraş Afşinli çiftçilere Yem Tohumu Desteği

Afşinli çiftçilere yem tohumu desteği
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce 60 çiftçiye yem bitkisi tohumu dağıtımı yapıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülen Çayır Mera ve Yem Bitkilerinin Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında temin edilen 3 ton korunga tohumu 60 çiftçiye dağıtıldı.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü önünde düzenlenen programda konuşan Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, çiftçilerin boş bıraktığı ve ekmediği alanları tarımsal ürünle değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Budan, dağıtılan yem bitkisi tohumunun hayvanlarının yem ihtiyacını bir nebzede olsa karşılanması yönünde faydalı olacağını ifade ederek, şunları kaydetti:
"İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü aracılığıyla yaklaşık 3 ton korunga tohumunu 60 çiftçimize 50'şer kilo olmak üzere dağıttı. Çiftçilerimiz yem bitkisi desteklemesinden de faydalanacak. Amacımız çiftçilerimizin boş bıraktığı, ekmediği alanları tarımsal ürüne kavuşturmak. Çiftçilerimizin maddi destek alması ve hayvanlarının yem ihtiyacını bir nebzede olsa karşılanması amaçlanıyor."
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muttalip Kurt ise "Korunga çok yıllık bir baklagil yem bitkisidir. Sulama imkanı olmayan topraklarda yetişmesi ve kireçli topraklara adaptasyon yeteneği açısından değerli bir bitkidir." diye konuştu.
Konuşmaların ardından çiftçilere 50'şer kilogram korunga tohumu dağıtıldı.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,