Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Mazot Gübre Ve Toprak Analizi Desteklemesi Başvuruları Başlıyor
Genel Sekreter Mehmet Ümit Deli, çiftçilerin başvurularını zamanında yapmaları konusunda uyardıklarını belirterek, “2012 yılı için başvurularını yapmayan çiftçilerimiz mazot, gübre, toprak analizi ve alternatif ürün destekleme unsurlarından faydalanamayacaktır" dedi.

Çiftçileri 31 Aralık 2012 tarihi mesai bitimine kadar başvurularını yapmaları ve kayıtlarını güncellemeleri konusunda uyaran Deli, şöyle konuştu: "Başvurusunu yapmayan çiftçilerin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden 2012 üretim sezonu dosyalarını alıp muhtarlara onaylattıktan sonra, Ziraat Odası'ndan Çiftçi Belgesini alıp tekrar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne teslim ederek başvurularını yapsın. Aksi halde mazot, gübre ve toprak analizi desteklemesinden ve alternatif ürün desteklemelerinden çiftçilerimiz faydalanamayacaktır. 2012 yılı için de mazot için 4 TL, gübre için 5 TL, toprak analizi için 2,5 TL toplam 11 TL 50 kuruş destekleme ödemesi yapılacaktır.”

Mehmet Ümit Deli, ayrıca, toprak analizi yaptırmak isteyen çiftçilerin piyasa fiyatlarından daha uygun bir fiyata ve son sistem laboratuvarda Ziraat Odasınca toprak analizleri yapılmaya başlanıldığını belirterek, “Toprak analizi yaptırmak isteyen üyelerimizin toprak örneklerini Ziraat Odamıza getirmeleri yeterli olacaktır. Toprak analizi yaptıran çiftçilerimize dekar başına 2,5 TL destekleme ödemesi yapılacaktır” dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı