Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Mazot ve Kimyevi Gübre Destekleme Müracaatları Askıya Çıkarıldı
Aksaray Gıda, Tarım Hayvancılık İl Müdürü Recep Öztorun, yaptığı açıklamada, bitkisel üretimde kullanılan mazot ve kimyevi gübreye alan bazlı destekleme ödemesi yapılacağını belirtti.

Alan bazlı olarak ürün çeşidine göre dekar başına yapılacak destekleme ödemelerinin hububat, yem bitkileri, baklagiller, yumrulu bitkiler, sebze ve meyve alanları için 3,75 lira, mazot için 4,75 lira, kimyevi gübre, yağlı tohumlu bitkiler ve endüstri bitkileri için 6 lira, kimyevi gübre desteklemesi için ise 2,5 lira olarak olarak verileceğini ifade eden Öztorun, şunları kaydetti:

"18 Mart 2011 tarihinde başlayan Çiftçi Kayıt Sistemi müracaatları, 3 Şubat 2012 tarihinde sona erecektir. Başlangıçtan bu güne kadar 23 bin 158 çiftçi müracaatı alınmış olup, sisteme kayıtları yapılmıştır. 31 Aralık 2011 tarihine kadar Çiftçi Kayıt Sistemi'ne dahil olan çiftçilerimizin ürün, arazi ve özlük bilgilerini içeren listeler 26 Ocak 6 Şubat 2012 tarihleri arasında 10 gün süreyle askıya çıkarılmıştır. Çiftçilerimizin, il ve ilçelerimize bağlı köy ve beldelerde askıya çıkarılan mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi destekleme ödeme listelerini dikkatli bir şekilde incelemeleri gerekmektedir.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı